برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

آموزش موزیکال زبان انگلیسی کودکان با رقص + فیلم و کارتون

آموزش موزیکال انگلیسی به کودکان یکی از کاربردی ترین تکنیک های یادگیری انگلیسی است.برای اینکه با فواید این تکنیک آشنا شوید و  ویدیو های موزیکال آن را دانلود نمایید ادامه مقاله را مطالعه کنید.

 

آموزش موزیکال زبان انگلیسی به کودکان چیست؟

همه‌ی ما می‌دانیم که داشتن مهارت زبان انگلیسی یکی از مزیت‌هایی است که می‌تواند ویژگی بسیار خوبی برای افراد باشد. حداقل مزیت این مهارت را می‌توان در گزینش شغل دانست. همچنین در دنیای دیجیتال امروز وسایلی همچون کامپیوتر و تلفن‌های همراه هوشمند زندگی ما را احاطه کرده‌اند. دانستن زبان انگلیسی کمک فراوانی به استفاده درست‌تر و بهتر از این وسایل به ما خواهد کرد.

با توجه به اهمیت یادگیری زبان انگلیسی بسیاری از والدین مشتاق هستند که فرزندان دلبندشان علاوه بر زبان مادری بتوانند این زبان را نیز بیاموزند. برخی از والدین آن‌قدر به این موضوع اهمیت می‌دهند که برای فرزندان خود اقدام به استخدام پرستار انگلیسی‌زبان می‌کنند. برخی از والدین نیز برای آموزش این زبان آن‌ها را از کودکی به کلاس‌های آموزشی می‌فرستند. یادگیری زبان دوم در کودکی می‌تواند بسیار راحت‌تر باشد. همان‌طور که همه‌ی ما زبان مادری را از کودکی بدون هیچ‌گونه کلاس درسی آموختیم.

محققین حوزه آموزش زبان انگلیسی روش‌های مختلفی برای بهتر یادگیری این زبان پیشنهاد داده‌اند. ازجمله‌ی این روش‌ها می‌توان به روش یادگیری همراه با موزیک و ریتم اشاره کرد. این روش می‌تواند تأثیر فوق‌العاده‌ای در به خاطر سپردن مطالب آموزشی باشد. این روش هم می‌تواند برای کودکان و هم برای بزرگ‌سالان به کار رود. برای بزرگسالان پیشنهاد می کنیم برای استفاده از این روش حتما سری به این نرم افزار بزنند.

آموزش انگلیسی به کودکان
آموزش انگلیسی به کودکان

روش های آموزش موزیکال زبان انگلیسی به کودکان

همان‌طور که اشاره کردیم آموزش موزیکال و شاد به کودکان می‌تواند یکی از بهترین روش‌ها برای مورداستفاده قرار گرفتن است. با این روش می‌توانید در قالب شعر و موسیقی به کودکان خود مطالب زیادی را آموزش بدهید. کودکان با این روش سرگرم خواهند شد و از آن لذت خواهند برد و در کنار آن زبان انگلیسی خواهند آموخت. نیازی نیست که حتماً برای یادگیری به آن‌ها فشار و استرسی وارد کنید. همین‌که آن‌ها گوششان با کلمات و نحوه‌ی بیان جملات آشنا بشود پیشرفت بسیار خوبی صورت گرفته است. همان‌طور که آن‌ها با شنیدن زبان مادری را یاد گرفتند زبان انگلیسی را نیز به شیوه موزیکال یاد خواهند گرفت.

در قالب روش آموزش موزیکال زبان انگلیسی شما می‌توانید به کودکان خود حروف الفبا، اعداد انگلیسی، رنگ‌ها، اعضای بدن، حیوانات، اعضای خانواده، مشاغل، شعر و هزاران چیز دیگر را آموزش بدهید. کافی است که این ویدئوها را برای آن‌ها پخش‌ کنید و شروع به هم‌خوانی با آن‌ها بکنید. به‌مرور خواهید دید که کودکانتان همراه شما شروع به خواندن آن‌ها خواهند کرد. اگر کلمات را با به‌درستی یک فرد بزرگ‌سال تلفظ نکردند اصلاً جای نگرانی نیست. کافی است که شما همچون یک راهنما با لحن دوستانه تلفظ درست کلمات را بخوانید تا آن‌ها از شما بیاموزند. طبق ضرب‌المثل معروف “کودکان می‌بینند، کودکان تکرار می‌کنند“. فرزند شما کم‌کم حتی بدون دانستن قواعد زبان انگلیسی خواهد توانست جملاتی و کلماتی را که بارها در قالب آهنگ شنیده است تکرار کند.

استفاده از ویدئوهای شاد برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان

برای یادگیری زبان انگلیسی با شعر و موزیک حتماً این توصیه را جدی بگیرید. برای هرچه بهتر اجراشدن این روش حتماً سعی کنید از موزیک ویدئو استفاده کنید. برخی والدین برای کودکانشان موسیقی پخش می‌کنند. این روش هم می‌تواند تأثیرگذار باشد. کودکان با دیدن تصاویر کارتونی و رنگ‌های شاد بسیار مشتاق‌تر خواهند شد. همچنین در این روش چشم آن‌ها به تصاویر کلمات آشنا خواهد شد. این روش نتایج شگفت‌انگیزی به دنبال خواهد داشت. وقتی کودک شما بزرگ‌تر شده و مطالب را به‌صورت مدرسه‌ای بیاموزد، خواهید دید که سرعت یادگیری و اشتیاق او به این زبان بسیار بیشتر از هم‌کلاسی‌هایش خواهد بود.

در این مطلب تعدادی موزیک ویدئو برای یادگیری زبان انگلیسی برای کودک دلبندتان فراهم کردیم تا شما را در امر آموزش این زبان همراهی کنیم.

آموزش سریع انگلیسی به کودکان
آموزش سریع انگلیسی به کودکان

ویدیو های موزیکال آموزش زبان به کودکان

کلام آخر

اگر مدت دنبال منابع آموزش زبان برای کودکان گشته اید و پیدا نکردید نرم افزار آموزش انگلیسی به کودکان شیوا را دانلود کنید.این برنامه تمامی مهارت های زبانی را به کودک تان یاد می دهد.