برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

روش های افزایش قدرت مهارت شنیداری زبان انگلیسی

توانایی شنیدن و تشخیص کلمات مهم ترین مهارتی است که هر مهاجری باید داشته باشد.از همین رو می خواهم در این مقاله ساده ترین تکنیک های آموزش لیسنینگ زبان انگلیسی را به شما معرفی کنم.

لیسنینگ انگلیسی یعنی چه و چطور آن را تقویت کنم؟(آموزش ویدیویی)

این ویدیو توسط بهترین مدرس یوتیوب تهیه شده و به فارسی ترجمه شده است.از این رو پیشنهاد می کنم حتماً از زیرنویس اش استفاده کنید.

مهارت شنیداری زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی شامل بسته‌ی کاملی از مهارت‌های مربوط به یادگیری یک زبان بیگانه است. شما برای اینکه بتوانید به زبان انگلیسی تسلط پیدا کنید نیاز به یادگیری چندین مهارت دارید. این مهارت‌ها در کل به صورت یک سیستم کامل عمل می‌کند. همه ما می‌دانیم یک اتومبیل بدون داشتن فرمان یا چرخ‌هایش یک سیستم کامل نیست. به همین شکل یک داوطلب یادگیری زبان انگلیسی نیاز به داشتن یک بسته کامل از مهارت‌ها دارد. این مهارت‌ها شامل دانش لغات، دانش گرامر زبان انگلیسی، مهارت نوشتاری، مهارت خواندن، مهارت گفتاری، مهارت شنیداری و … است. طبیعتاً پرداختن به یک بخش از دانش زبان انگلیسی و رها کردن سایر بخش‌ها باعث ایجاد ضعف در زبان آموزان می‌شود. پس پیشنهاد مشاوران ما به شما زبان آموزان عزیز پرداختن به تمامی ابعاد و مهارت یادگیری زبان انگلیسی ازجمله مهارت شنیداری است.

اهمیت مهارت شنیداری زبان انگلیسی

مهارت شنیداری زبان انگلیسی یکی از مهم‌ترین مهارت‌های موجود برای یادگیری زبان انگلیسی است. اهمیت این موضوع را داوطلبان آزمون‌های تافل و آیلتس به‌خوبی درک خواهند کرد. زیرا یکی از چهار مهارت اساسی که برای اعطاء مدرک از این داوطلبان خواسته می‌شود مهارت شنیداری است. اهمیت یادگیری مهارت شنیداری زبان انگلیسی در زمان قرارگیری در یک محیط انگلیسی‌زبان خود را نشان می‌دهد. جایی که زبان آموزان باید تمام مطالب دریافتی خود را در هنگام صحبت با یک انگلیسی‌زبان از طریق گوش دریافت کنند.

تکنیک های آموزش لیسنینگ در خانه (به صورت تضمینی)

کارشناسان حوزه آموزش زبان انگلیسی روش‌های مختلفی را برای بهبود قدرت شنیداری توصیه کرده‌اند. استفاده از هرکدام از این روش‌ها بسته به علاقه و استعداد زبان آموزان دارد. ازجمله مزایای تنوع این روش‌ها این است که شما را از طیف گسترده‌ای از مهارت‌های شنیداری برخوردار می‌کند. شما می‌توانید برای اینکه دایره قدرت شنیداری خود را گسترش بدهید از انواع این روش‌ها استفاده کنید. این روش‌ها مطالب مختلفی را در حوزه متون رسمی، عامیانه، عاشقانه، علمی و آکادمیک و … مورد استفاده قرار می‌دهند. پس پیشنهاد ما استفاده و آزمایش کردن تمامی این روش‌ها است.

تقویت لیسینینگ
ساده ترین راه های تقویت لیسینینگ

روش‌های پیشنهادی برای افزایش قدرت شنیداری زبان انگلیسی:

کلام آخر

تقویت لیسنینگ انگلیسی نیاز به تمرین بسیار دارد و پیدا کردن فایل های صوتی برای تمرین کردن بسیار سخت است.از همین رو نرم افزار آموزش و تقویت لیسنینگ شیوا را طراحی کردیم.

چرا برای تقویت مهارت لیسنینگ از صفر تا صد نرم افزار شیوا را نصب کنم؟