برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

بهترین و جدیدترین روش های یادگیری زبان انگلیسی (کامل و کاربردی)

تا حالا شده است تصمیم بگیرید که بخواهید زبان انگلیسی را به‌خوبی یاد بگیرید ولی سردرگم شوید؟ و همش از خودتان بپرسید که خب حالا باید از کجا شروع کنم؟ برای یادگیری زبان انگلیسی چه منابعی بخوانم و به چه کلاس‌هایی بروم؟ اصلا روش های یادگیری زبان انگلیسی چیست؟

طبق مشاهدات صورت گرفته یکی از موانع اصلی‌ای که بعضی وقت‌ها حتی منجر به این می‌شود که فرد از شروع آموزش فاصله بگیرد همین موارد است. آن‌قدر این دست و آن دست خواهید کرد که اگر منابع مالی فراهم بوده از دست برود و یا اینکه دیگر وقت آزادی برای این کار نداشته باشید. خب، ما در اینجا در فضایی دوستانه حاصل تجربیات گروه انگلیش سی تی را با شما در میان می‌گذاریم تا بتوانید قدم در مسیر آموزش بگذارید. قدمی که منجر به دستیابی به دانشی خوب درزمینهٔ یادگیری زبان انگلیسی برای شما شود. در اینجا چند توصیه ساده و کاربردی برای شما فراهم‌شده است که نتایج بسیار خوبی برای شما به ارمغان خواهد آورد.

 

اگر مسیر خود را می‌دانید و صرفاً به دنبال شروع یادگیری زبان انگلیسی در منزل هستید می‌توانید از توصیه‌های بخش آموزش زبان انگلیسی رایگان در منزل سایت استفاده کنید. اگر به دنبال مشورت و راهنمایی برای چگونه شروع کردن هستید، ادامه مطلب را بخوانید. ما در اینجا به شما بهترین روش های یادگیری زبان انگلیسی را معرفی می کنیم.

برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا باید شروع کرد؟

 

نکته‌ای که در اینجا حتماً باید به آن اشاره کرد این است که دو حالت بیشتر وجود ندارد:

هزینه و زمان رفتن به کلاس‌های آموزشگاه زبان انگلیسی را دارید.

اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که شرایط رفتن به کلاس زبان را دارند اما تمام دغدغه‌ی آن‌ها این است که به کدام آموزشگاه شهرمان بروم؟ از بین کتاب‌های درسی مختلف آموزش زبان کدام بهتر است؟ خیلی صمیمانه به شما دوستانی که دارای این مشکل هستید اعلام می‌کنیم که خودتان را از این دغدغه دور کنید.

مهم‌ترین بخش یادگیری زبان انگلیسی شروع آن است. افراد زیادی مشاهده‌شده‌اند که از تردید رنج‌برده‌اند و همین شک منجر به عدم اقدام آن‌ها برای شروع فرایند یادگیری زبان انگلیسی شده است. امیدواریم که شما با خواندن این مطالب از گرفتاری در دام “برای یادگیری زبان از کجا شروع کنم” نیفتید. از همین امروز اولین قدم را در راه یادگیری اصولی زبان انگلیسی بگذارید.

پیشنهاد اساسی ما به شما این است که اگر مشکل اول را دارید از همین امروز به نزدیک‌ترین آموزشگاهی که در نزدیکی محل سکونت شما هست و حداقل استانداردهای لازم را دارد مراجعه کنید. حقیقت این است که میان کتاب‌های رایج در آموزشگاه‌های زبان ایران از قبیل Interchange،  Top notch، American English File و … تفاوت چشمگیری وجود ندارد. این نصیحت مشاوران ما را جدی گرفته و از وسواس در انتخاب نوع کتاب فاصله بگیرید. این نصیحت بر گفته از سال‌ها تجربه‌ی زبان آموزان و مدرسان این حرفه است.

اما دغدغه‌ی دیگری که این قبیل افراد با آن درگیر هستند انتخاب خود آموزشگاه و نام و برند آن است. زبان آموزان زیادی مشاهده‌شده‌اند که بیشتر از آن‌که وقت خود را برای شروع و یادگیری زبان انگلیسی بگذارند بر روی مشورت گرفتن و جست‌وجو به دنبال آموزشگاه می‌گذارند. بسیاری از این زبان آموزان تنها تعطیلات تابستان را فرصت دارند تا به آموزشگاه بروند. اما همین تعلل درنهایت منجر به از دست رفتن فرصت و پایان یافتن تعطیلات می‌شود.

پیشنهاد مدرسان شهر انگلیسی به شما برای حل مشکل تردید در انتخاب آموزشگاه و کتاب این است که به نزدیک‌ترین آموزشگاهی که یکی از کتاب‌های معتبر ازجمله Interchange، Top notch، American English File و … یا کانون زبان ایران که دارای کتاب‌های مستقل خود هست، بروید. بهتر است بیشتر از این‌که زمان خود را برای سردرگمی در انتخاب این قبیل چیزها بگذارید، تمرکز و وقت خود را برای یادگیری زبان بگذارید.

هزینه و زمان رفتن به آموزشگاه زبان انگلیسی را ندارید.

این دسته از افراد شامل اشخاصی می‌شود که مهم‌ترین دغدغه آن‌ها یا هزینه رفتن به کلاس‌های آموزشگاه زبان است یا کمبود زمان به علت مشغله‌های شخصی است و یا هردوی این مشکلات. اما هیچ‌کدام از این مشکلات نمی‌توانند بهانه‌ی خوبی برای آغاز نکردن شروع آموزش زبان باشد. ما با شما هستیم تا تمام مسیرهای لازم را بررسی کنیم.

خب، اگر شامل این دسته از افراد هستید حتماً توصیه‌های زیر را برای شروع یادگیری زبان انگلیسی از همین امروز جدی بگیرید:

حال که می‌خواهید پا در عرصه‌ی آموزش زبان انگلیسی بگذارید و روی تلاش‌های خود سرمایه‌گذاری کنید بهتر است از یکی از روش های یادگیری زبان انگلیسی زیر، بسته به نوع سلیقه‌ی خود استفاده کنید تا شروعی برای گام‌های اساسی‌تر باشد. جابه‌جا کردن کوه‌های بزرگ با جابجا کردن سنگ‌ریزه‌ها شروع می‌شود. پس آرام‌آرام پیش بروید و کم‌کم سرعت و حجم مطالعات خود را بیشتر و گسترده‌تر کنید.

روش های یادگیری سریع زبان انگلیسی

آموزش زبان انگلیسی با فیلم

یکی از توصیه‌های ما به شما این است که فیلم‌های زیرنویس‌دار نگاه کنید. این کار می‌تواند گوش شمارا به‌خوبی با زبان انگلیسی آشنا کند. همان‌طور که ما از کودکی آن‌قدر زبان پارسی را شنیده‌ایم که دیگر حتی بدون دانستن دستور زبان پارسی می‌توانستیم در کودکی این زبان را به‌درستی صحبت کنیم. فقط باید دقت کنید که در این روش خط سیر داستان تمرکز شمارا کم نکند. این کار به قدرت شنوایی شما و توسعه دایره لغاتتان کمک شگرفی می‌کند.

مکالمات انگلیسی گوش بدهید.

یکی از موثرترین روش های یادگیری زبان انگلیسی گوش کردن مکالمات است. مکالمات انگلیسی گوش دهید و به نحوه‌ی ارتباط اشخاص و سبک گفتاری آن‌ها باهم دقت کنید. این مکالمات هم می‌توانند به‌صورت نوشتاری باشند و هم به‌صورت گفتاری. فرقی نمی‌کند، هرکدام را می‌توانید پیدا کنید و ببینید در شرایط مختلف اجتماعی باید چگونه صحبت کنید. چگونه باید به یک سؤالی که از شما پرسیده می‌شود پاسخ دهید. این همان کاری است که در آموزشگاه زبان برای تعیین سطح شما انجام می‌دهند. از شما سؤال می‌کنند منتظر پاسخ شما هستند. می توانید در بخش آموزش مکالمه زبان انگلیسی سایت ما نیز به این تمرین بپردازید.

با دوستانتان به زبان انگلیسی صحبت کنید.

یکی دیگر از روش های یادگیری زبان انگلیسی این است که در جمع دوستانتان به زبان انگلیسی صحبت کنید. این کار را در خانه و جمع دوستانی که آن‌ها هم تمایل به یادگیری بیشتر زبان انگلیسی دارند انجام دهید. به‌هیچ‌وجه خجالت نکشید. شما برای اینکه بتوانید در یک جمع مهم به زبان انگلیسی صحبت کنید باید قبل آن در یک جمع کوچک‌تر این کار را تمرین کرده باشید. شاید بگویید که برای این کار به مشکل می‌خورم و بعضی لغات را یادم نمی‌آید. اشکالی ندارد، هر وقت نتوانستید کلمه‌ای را به کار ببرید می‌توانید در گروه از دوستانتان کمک بگیرید. در این سبک آموزشی کلماتی را که نمی‌دانید و از دوستانتان می‌آموزید هم بهتر در ذهنتان باقی خواهند ماند.

در انجمن های انگلیسی زبان به صحبت بپردازید.

به انجمن‌های انگلیسی‌زبان مراجعه کنید و سعی کنید در آنجا به گفت‌وگو بپردازید. از اینکه از کلمه‌ای اشتباه استفاده کنید هراس نداشته باشید. در این کار وسواس نداشته باشید زیرا شما این افراد را نمی‌بینید. این کار بسیار راحت‌تر از این است که در جلوی کسانی صحبت کنید که آن‌ها را می‌بینید. هر کلمه‌ای را هم که نمی‌دانید کافی است به‌سرعت از Google translate استفاده کنید. فراموش نکنید که برای اشتباهاتتان در این انجمن‌ها قرار نیست جانتان را از دست بدهید. پس کار سختی نیست، فقط شروع می‌خواهد.

با روش لایتنر لغت های زبان انگلیسی را حفظ کنید.

از جعبه لایتنر برای یادگیری و حفظ کردن کلمات به‌صورت بلندمدت استفاده کنید. شما می‌توانید از 504 کلمه پرکاربرد زبان انگلیسی شروع استفاده کنید. باور کنید که برای صحبت کردن به زبان انگلیسی نیازی نیست تا تمام کلمات موجود در زبان انگلیسی را بیاموزید. با دانستن چیزی حدود هزار تا دو هزار کلمه می‌توانید بسیاری از جمله‌ها را بیان کنید و یا ترجمه کنید.

اخبار انگلیسی گوش بدهید.

به رادیو و یا اخبار کانال‌های انگلیسی‌زبان گوش دهید. شما به‌راحتی می‌توانید به شبکه Press TV در شبکه‌های تلویزیونی کشورمان دسترسی داشته باشید. در روز حدود یک ربع تا بیست دقیقه روی این شبکه تلویزیونی انگلیسی‌زبان تمرکز کنید. از اینکه تمامی صحبت‌ها را متوجه نشوید و یا برخی کلمات را نمی‌دانید آزرده نشوید. بسیار طبیعی است. شما در مسیر کمال هستید و هنوز یک دانش‌آموز زبان انگلیسی هستید. حتماً یک نرم‌افزار دیکشنری بر روی گوشی همراه خود نصب داشته باشید تا در این مواقع برای پیدا کردن کلمات به دردسر نیفتید.

کتاب داستان انگلیسی بخوانید.

داستان انگلیسی بخوانید. کتاب داستان‌ها با حجم کم و داستان‌های آشنا در این راه می‌توانند به‌خوبی راهگشا باشند. در این میان کتاب‌هایی همچون هری پاتر و رابین‌هود که آشنایی بیشتری برای ما دارند می‌تواند اشتیاق ما را بیشتر کند. به‌هیچ‌وجه با کتاب‌های سنگین شروع نکنید. شروع کردن با داستان‌های کوتاه می‌تواند به حفظ سطح انرژی شما برای ادامه‌ی کار کمک کند.

به موسیقی های خوانندگان انگلیسی زبان گوش بدهید.

به موسیقی‌های انگلیسی‌زبان با زیرنویس گوش بدهید. این یکی از جذابترین روش های یادگیری زبان انگلیسی است. این کار نسبت به یادگیری به روش فیلم‌های زیرنویس‌دار برای شما مزیت‌هایی دارد. در این روش به علت یادگیری زبان انگلیسی همراه با موسیقی، بهتر می‌توانید زبان را یاد بگیرید. موسیقی به علت داشتن ریتم، هم باعث افزایش نشاط ما و هم بهتر به خاطر سپردن می‌شود. برای استفاده از این روش نرم افزار چکامه را دانلود کنید. این یک نرم افزار آموزش زبان انگلیسی از طریق موسیقی و مکالمه است.

با خودتان به زبان انگلیسی صحبت کنید.

با خودتان به زبان انگلیسی صحبت کنید. روزی ده الی پانزده دقیقه در روز در جلوی آینه با خودتان به مکالمه زبان انگلیسی بپردازید. سعی کنید اتفاقاتی در روز برایتان اتفاق افتاده را شرح دهید یا از اهدافتان برای ادامه‌ی روز صحبت کنید.

نرم افزار آموزش زبان انگلیسی استفاده کنید.

استفاده از نرم افزار های آموزش صفر تا صد زبان انگلیسی مثل نرم افزار شیوا به سادگی می تواند سطح زبانی شما را بهبود بخشد. اما پیدا کردن بهترین اپلیکیشن آموزش زبان به همین سادگی ها هم نیست.چون متاسفانه بسیاری از برنامه های آموزشی فارسی تمامی مهارت های زبان را نمی آموزند.

چرا شیوا در بین اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی از بقیه بهتر است؟

نرم افزار آموزش لیسنینگ شیوا
دانلود نرم افزار آموزش لیسنینگ شیوا

چون چهار مهارت مهم زبان انگلیسی یعنی گرامر،مکالمه،اسپیکینگ و لیسنینگ را می آموزد.

کلام آخر

به نظر من آموزش آنلاین زبان انگلیسی خیلی بهتر از آموزش توسط کلاس زبان است.برای همین در این مقاله بیشتر به روش های آموزش از راه دور پرداختم.